نخستین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی کشور نوجوانان دارای معلولیت زیر ۱۷ سال، در بخش بانوان، در مورخه ۹۵/۰۲/۱۶ همزمان با عید فرخنده مبعث رسول اکرم (ص) با حضور ۷۲ ورزشکار در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد که در این رقابت‌ها، تیم بانوان خراسان رضوی با ۳۲ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

الناز عالمی خواه؛ روانشناس بالینی که به دعوت هیات ورزشی دوومیدانی نوجوانان بعنوان روانشناس در تیم حاضر شده بود در حاشیه این پیروزی بیان کرد:

رفتارهای انسان به استثنای برخی بازتاب‌های ساده به انگیزه بستگی دارد. به عبارت دیگر ، ظهور رفتار انسان تنها به وجود محرک و متغیرهای ژنتیک وابسته نیست، بلکه شدت و فرکانس متغیرهای مداخله‌گر درون ارگانیزمی (درون انسان) در پدیدآیی رفتارهای انگیزشی سهم بسزایی دارد، چه بسا تقویت انگیزه در روحیه و اعتماد بنفس ورزشکاران می تواند در موفقیت آن ها موثر واقع شود.

عالمی خواه در ادامه گفت: من به همراه همسرم استاد ابوالفضل سعادتی از مدت ها قبل تقویت اعتماد به نفس را در بین معلولین و خانواده های آنان آغاز کرده بودیم و با برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف از جمله درماندگی آموخته شده سلیگمن برای خانواده ها و ورزشکاران؛ آن ها را برای مسابقات آماده کردیم که با امید بخدا و با تلاش و انگیزه خود ورزشکاران و حمایت های بی شمار جناب آقای جوادی(سرپرست فدراسیون دوومیدانی معلولین) و سرکار خانم عالمی نژاد(سرپرست تیم بانوان) توانستیم به این موفقیت نایل شویم. وی در نهایت از سرکار خانم امانی (سرمربی تیم) و سرکار خانم صوفی(مربی) و نیز از همراهان عزیز تیم خانم ها همتی و برومند تشکر نموده و این پیروزی را به معلولین عزیز حاضر در مسابقات و خانواده های آنان تبریک گفت.

مسابقات از نگاه تصاویر

IMG_7583IMG_7599IMG_764IMG_7636  IMG_11 IMG_7608 IMG_7611 IMG_5308